PROGRAMI PËR MUAJIN 10/2020

31/10/2020

20:00

Shfaqja: "NATEN MA"

nga Marsh Norma; regjia: Ema Andrea; Showcase 2020


30/10/2020

20:00

Shfaqja: "KTHIMI I KARL MAY"

nga Jeton Neziraj; regjia; Blerta Neziraj


29/10/2020

20:00

Baleti: “RECOMPOSED”

koreografia: Christophe Béranger dhe Jonathan Pranlas - Descours


28/10/2020

20:00

Shfaqja “ARTURO Ui”

nga Bertolt Brecht; regjia: Bekim Lumi


27/10/2020

20:00

Shfaqja: "RINOQERONTI"

nga Eugene Ionesco: regjia: Gëzim Hasani: Skena e vogël e vogël


26/10/2020

20:00

Shfaqja: "KTHIMI I KARL MAY"

nga Jeton Neziraj; regjia; Blerta Neziraj


23/10/2020

20:00

Shfaqja “ARTURO Ui”

nga Bertolt Brecht; regjia: Bekim Lumi


22/10/2020

20:00

Baleti: “Pristine Conditions”

koreografia: Arthur Kuggelayn


21/10/2020

20:00

Shfaqja: "RINOQERONTI"

nga Eugene Ionesco: regjia: Gëzim Hasani: Skena e vogël e vogël


20/10/2020

20:00

Shfaqja “ZGJIMI I PRANVERËS”

nga Frank Wedekind; regjia: Zana Hoxha (bashëkprodhim me Artpolis – Prishtinë)


19/10/2020

20:00

Shfaqja: "FRIGORIFERI"

teksti dhe regjia: Naser Shatrolli: Shfaqje mysafire


18/10/2020

20:00

FEMART


17/10/2020

20:00

Shfaqja: "KTHIMI I KARL MAY"

nga Jeton Neziraj; regjia;Blerta Neziraj


16/10/2020

20:00

PREMIERË: "KTHIMI I KARL MAY"

nga Jeton Neziraj; regjia;Blerta Neziraj


14/10/2020

20:00

Shfaqja: "RINOQERONTI"

nga Eugene Ionesco: regjia: Gëzim Hasani: Skena e vogël e vogël


13/10/2020

20:00

PREMIERË "RINOQERONTI"

nga Eugene Ionesco: regjia: Gëzim Hasani: Skena e vogël e vogël


PROGRAMI PËR MUAJIN 03/2020

31/03/2020

20:00

Shfaqja “ZGJIMI I PRANVERËS”

nga Frank Wedekind; regjia: Zana Hoxha (bashëkprodhim me Artpolis – Prishtinë)


30/03/2020

20:00

Shfaqja “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


28/03/2020

20:00

Shfaqja: “MOSMARRËVESHJA”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni; Skena e vogël e vogël


27/03/2020

20:00

Komedia “KARNAVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


26/03/2020

20:00

Baleti: “EXIL”

koreografia & koncepti: Eno Peçi


25/03/2020

20:00

Komedia “KARNAVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


24/03/2020

20:00

Shfaqja “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


23/03/2020

20:00

Shfaqja “ARTURO Ui”

nga Bertolt Brecht; regjia: Bekim Lumi


21/03/2020

20:00

Shfaqja “ZGJIMI I PRANVERËS”

nga Frank Wedekind; regjia: Zana Hoxha (bashëkprodhim me Artpolis – Prishtinë


20/03/2020

20:00

Shfaqja “ZGJIMI I PRANVERËS”

nga Frank Wedekind; regjia: Zana Hoxha (bashëkprodhim me Artpolis – Prishtinë)


19/03/2020

20:00

PREMIERË “ZGJIMI I PRANVERËS”

nga Frank Wedekind; regjia: Zana Hoxha (bashëkprodhim me Artpolis – Prishtinë)


18/03/2020

20:00

Shfaqja “BISHA NË HËNË”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha - Skena e vogël e vogël


17/03/2020

20:00

Shfaqja “BISHA NË HËNË”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha - Skena e vogël e vogël


16/03/2020

20:00

Shfaqja: “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni; Skena e vogël e vogël


14/03/2020

20:00

Shfaqja “Trenat”

nga Haqif Mulliqi; regjia: Zana Duraku


13/03/2020

20:00

Shfaqja: “Experimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia Ekrem Sopi; Programi - Skena e vogël e vogël


12/03/2020

20:00

Baleti: “Pushimi i kalorësve”

koreografia: Natalia Osipova


11/03/2020

20:00

Shfaqja: “Experimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia Ekrem Sopi; Programi - Skena e vogël e vogël


10/03/2020

20:00

Shfaqja “Shkamat”

autor dhe regjisor: Fadil Hysaj; Etno Teatri Kukaj; shfaqja mysafire


09/03/2020

20:00

Shfaqja: “Experimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia Ekrem Sopi; Programi - Skena e vogël e vogël


07/03/2020

20:00

Shfaqja: “Mosmarrëveshja”

nga Albert Kamy; regjia Fata Hyseni; Skena e vogël e vogël


06/03/2020

20:00

Baleti: “Pushimi i Kalorësve”

koreografia: Natalia Osipova


05/03/2020

20:00

*Prezentim në Teatrin e Gjilanit: Shfaqja “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


05/03/2020

20:00

PREMIERA E BALETIT: “Pushimi i Kalorësve”

koreografia: Natalia Osipova


04/03/2020

20:00

*Prezentim në Teatrin e Prizrenit: Komedia “Karnavalet e Korçës”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


03/03/2020

20:00

*Prezentim në Teatrin e Prizrenit: Shfaqja “Sfinga e Gjallë”

nga Rexhep Qosja; regjia Blerta Neziraj


02/03/2020

20:00

*Prezentimi në Teatrin e Ferizajit: Shfaqja “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi; regjia: Andras Urban


PROGRAMI PËR MUAJIN 02/2020

25/02/2020

20:00

Shfaqja: "A.Y.L.A.N"

nga Jeton Neziraj; regjia: Blerta Neziraj.Shfaqje mysafire nga teatri i Gjilanit


24/02/2020

20:00

Shfaqja: “TRENAT"

nga Haqif Mulliqi; regjia: Zana Duraku


22/02/2020

20:00

Shfaqja: “Eksperimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia: Ekrem Sopi (Skena e vogël e vogël)


21/02/2020

20:00

Shfaqja: “MOSMARRËVESHJA”

nga Albert Kamy; regjia: Fata Hyseni – Skena e vogël e vogël


20/02/2020

20:00

Shfaqja: “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi, regjia András Urbán


19/02/2020

20:00

Shfaqja: “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi, regjia András Urbán


18/02/2020

20:00

Shfaqja: “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


17/02/2020

20:00

Baleti: “NGHYRAT E VALLËZIMIT”

, koreografia: Mehmet Ballkan


15/02/2020

20:00

Shfaqja: “Eksperimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia: Ekrem Sopi (Skena e vogël e vogël)


14/02/2020

20:00

Shfaqja “PESË STINËT E ARMIKUT TË POPULLIT”

nga Jeton Neziraj; regjia: Blerta Neziraj – shfaqje mysafire e Qendrës Multimedia


13/02/2020

20:00

Baleti: “Carmen”

, koreografia: Natalia Osipova


12/02/2020

20:00

Shfaqja: “SFINGA E GJALLË”

nga Rexhep Qosja; regjia: Blerta Neziraj


11/02/2020

20:00

Komedia: “KARNEVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


10/02/2020

20:00

Shfaqja: “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


08/02/2020

20:00

Shfaqja: "TRENAT"

nga Haqif Mulliqi; regjia: Zana Duraku


07/02/2020

20:00

Adi Krasta - OneManShow


06/02/2020

20:00

Baleti: “O.TAKA”

, koreografia: Sinan Kajtazi


05/02/2020

20:00

Shfaqja: “SFINGA E GJALLË”

nga Rexhep Qosja; regjia: Blerta Neziraj


04/02/2020

20:00

Komedia: “KARNEVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


03/02/2020

20:00

Shfaqja: “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


01/02/2020

20:00

Shfaqja: “MOSMARRËVESHJA”

nga Albert Kamy; regjia: Fata Hyseni – Skena e vogël e vogël


PROGRAMI PËR MUAJIN 01/2020

31/01/2020

20:00

Shfaqja: “Eksperimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia: Ekrem Sopi (Skena e vogël e vogël)


30/01/2020

20:00

Baleti: "EXIL"

koreografia: Eno Peçi


29/01/2020

20:00

Shfaqja: “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi, regjia András Urbán


28/01/2020

20:00

Komedia: “KARNEVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


25/01/2020

20:00

Prezentim në Teatrin e Gjilanit; Shfaqja: "TRENAT"

nga Haqif Mulliqi; regjia: Zana Duraku


25/01/2020

20:00

Shfaqja: -“Eksperimenti”

nga Agush Mulliqi; regjia: Ekrem Sopi (Skena e vogël e vogël)


24/01/2020

20:00

Shfaqja: “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


23/01/2020

20:00

Baleti: “RECOMPOSED”

, koreografia: Christophe Béranger dhe


22/01/2020

20:00

Prezentim në Teatrin e Gjilanit; Shfaqja: “BISHA NË HËNË”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha – Skena e vogël e vogël


21/01/2020

20:00

Komedia: “KARNEVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


20/01/2020

20:00

Shfaqja: “BISHA NË HËNË”

nga Richard Kalinoski; regjia: Butrint Pasha – Skena e vogël e vogël


17/01/2020

20:00

Shfaqja: “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi, regjia András Urbán


16/01/2020

20:00

Baleti: “Pristine Conditions”

, koreografia: Arthur Kuggelayn


15/01/2020

20:00

Shfaqja: “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”

nga Veton Surroi, regjia András Urbán


14/01/2020

20:00

Komedia: “KARNEVALET E KORÇËS”

nga Spiro Çomora; regjia: Altin Basha


13/01/2020

20:00

Shfaqja: “BRYMA E VDEKJES”

nga Milazim Krasniqi; regjia: Burbuqe Berisha


11/01/2020

20:00

Shfaqja: "TRENAT"

nga Haqif Mulliqi; regjia: Zana Duraku


10/01/2020

20:00

Shfaqja "Erveheja"

nga Ahmet Qirezi; regjia: Drita Begolli


09/01/2020

20:00

Shfaqja: “MOSMARRËVESHJA”

nga Albert Kamy; regjia: Fata Hyseni – Skena e vogël e vogël


08/01/2020

20:00

Shfaqja: “MOSMARRËVESHJA”

nga Albert Kamy; regjia: Fata Hyseni – Skena e vogël e vogël